Mercedes-Benz

Historia firmy.

Historia firmy.

Od początku naszej działalności do dziś.

Jak to się zaczęło...

Nasza firma powstała w kwietniu 1999r. Początkowo posługiwaliśmy się nazwą Auto Podlasie, Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz.
Pierwszą siedzibą firmy były wynajęte pomieszczenia Polmozbytu w Białymstoku przy Al. 1000-Lecia Państwa Polskiego 8. Od początku planowaliśmy jednak wybudowanie własnego obiektu.

W lutym 2002 roku dobiegły końca prace nad planem, a we wrześniu po uzyskaniu wszelkich wymaganych pozwoleń, nastąpiło rozpoczęcie prac budowlanych.

Po rekordowo krótkim czasie budowy - zaledwie 6 miesięcy, 24 kwietnia 2003 r., odbyło się otwarcie nowego obiektu. Gwiazdą tego wyjątkowego wieczoru była Anna Maria Jopek, której recital wielu naszych gości pamięta do dziś.
Nasz salon otrzymał wyróżnienie w konkursie na najlepszy salon dealerski "SHOWROOM AWARD 2003". Pod uwagę brano nie tylko pomysłowość rozwiązań, czy zaangażowanie właścicieli w inwestycje, ale przede wszystkim zgodność ze standardami Mercedes-Benz. W sumie nagrodzono pięć salonów w regionie DaimlerChrysler Overseas, przyznając złotą, srebrną i brązową nagrodę oraz dwa wyróżnienia. Obiekt w Białymstoku jest jednym z pięciu najlepszych salonów w krajach DCOS!

W sierpniu 2004 roku rozwinęliśmy naszą działalność o punkt dealerski w Olsztynie. Do naszego zespołu dołączyli pracownicy Motor Centrum Mazury (ze swym doświadczeniem oraz zaangażowaniem).

W dniu 13 czerwca 2006 r. uległa zmianie nazwa naszej firmy z Auto Podlasie Sp. z o.o. na Auto Idea Sp. z. o.o. Powodem jej wprowadzenia jest rozwój naszej firmy w regionie warmińsko-mazurskim.

Pod koniec 2011 roku Auto Idea otworzyła nowoczesny obiekt w podwarszawskich Łomiankach.

Plany rozwojowe Auto Idea zakładają utrzymanie potencjału firmy na najwyższym poziomie, podnoszenie jakości świadczonych usług oraz najwyższy stopień zadowolenia naszych klientów.