Mercedes-Benz

Nowa odsłona legendarnej Gelendy

20.07.2018

Samochód z duszą
Od 40 lat karoseria Klasy G prawie się nie zmieniła. Inżynierowie Mercedes-Benz ze Stuttgartu i tym razem postanowili pozostawić wyjątkowy charakter samochodu. W nowej Klasie G ikoniczne elementy będą nie tylko charakterystyczne, ale będą również pełnić określone funkcje.
Tak niezmienna, a jednak udoskonalona technicznie nowa Klasa G wkracza w nową epokę. Nowe wydanie historycznego modelu jest o 53 mm dłuższe oraz o 121 mm szersze od poprzedniej edycji, przez co samochód zyskuje jeszcze większy autorytet na światowych drogach.
Nowa Klasa G – karoseria i wnętrze
Karoseria wygląda jakby była wytłoczona z jednej bryły metalu. Dodatkowo wszystkie powierzchnie zyskały bardziej napięty design, a co za tym idzie to estetyka wyprofilowania płaszczyzn awansowała na jeszcze wyższy poziom. Całość daje efekt węższych szczelin oraz płynniejszych łączeń powierzchni. Co więcej nadkola oraz zderzaki zostały bardziej zintegrowane z całością nadwozia, co nie przypomina już wyglądu jakby niektóre części były domontowane później.
Karoseria zachowała swój charakterystyczny wygląd, jednak wnętrze popularnego modelu Mercedes-Benz przeszło gruntowne zmiany.
Wejdźmy zatem do środka. Projektanci stworzyli połączenie terenowego charakteru z luksusowym wyposażeniem. To właśnie te dwie cechy najbardziej wyróżniają Klasę G na rynku.
Wnętrze stworzone z najwyższej jakości materiałów. Wykończenia wykonane ręcznie z najwyższą starannością. Pierwszym rzucającym się w oczy elementem są otwory wentylacyjne kształtem przypominające okrągłe reflektory. Uwagę przyciągają również osłony głośników stylizowane na klosze przednich kierunkowskazów.
Kokpit składa się z okrągłych, ponadczasowych wskaźników analogicznych. Na życzenie klienta podobnie jak w nowych klasach E oraz S dostępny jest panel instrumentów złożony z dwóch 12,3 calowych ekranów połączonych w panoramiczny kokpit. Właściciel może wybrać trzy wersje interfejsu: klasyczną, sportową oraz progresywną. Dodatkowo kierowca jest w stanie konfigurować panel zgodnie ze swoimi preferencjami.
Premiera Gelendy
Rynkową premierę Klasa G będzie miała w czerwcu. Cena wersji G 500 będzie wynosiła 439.430 PLN netto, czyli tak samo jak było za czasów poprzedniego modelu. Specyfikacja samochodu obejmuje dużo nowych elementów, takich jak: reflektory LED, systemy wspomagające jazdę, wysokiej klasy wykończenie kabiny, a także nowe zawieszenie. Dla jeszcze bardziej wymagających Klientów przygotowane zostało wyposażenie opcjonalne zapewniające jeszcze większy poziom ekskluzywności.
„Nowa Klasa G we wszystkich istotnych aspektach zawiesza poprzeczkę jeszcze wyżej – w zakresie sprawności na utwardzonych drogach i poza nimi, a także komfortu oraz telematyki. Nasza »najdłuższa stażem« seria modelowa jest zatem idealnie przygotowana, by kontynuować historię swojego sukcesu. W skrócie, nowa Gelenda to wciąż Gelenda, tyle że jeszcze lepsza” – podkreśla Ola Källenius, Członek Zarządu Daimler AG